Kategorie

Podcasting

Pamiętasz stare, dobre czasy gdy telewizja i radio były czymś niezwykłym?
Ludzie zbierali się przy odbiornikach, szukając rozrywki czy dostępu do najnowszych informacji. Programy były nadawane o określonych porach. Jeśli się spóźniłeś – mogłeś mieć pretensje tylko do siebie.

Na szczęście świat się zmienia. Dzięki podkastingowi czas nadawania nie jest już tak ważny. Gdy tylko pojawia się nowy odcinek podkastu, Twój program ściąga go z serwera i umieszcza w Twoim telefonie, komputerze lub odtwarzaczu plików. Zazwyczaj automatycznie i za darmo. Ulubionego podkastu możesz słuchać kiedy chcesz i gdzie chcesz. Podkasting pozwala uniezależnić się się od tradycyjnych mediów. Nareszcie każdy może swobodnie się wypowiedzieć. Niezależnie od tego czy ma coś do powiedzenia, czy też nie.

Dlaczego podkasting staje się coraz bardziej popularny?
Po pierwsze, każdy może stworzyć swój podkast. Nie są potrzebne satelity, wieże przekaźnikowe czy studio nagraniowe. Większość twórców podkastów potrzebuje tylko mikrofonu, komputera i podłączenia do Internetu by prezentować światu swoje audycje. Dzięki temu dostępne są podkasty na prawie każdy temat. Sytuacja polityczna w Tajlandii, programowanie aplikacji na iPhone’a, czy uprawa pomarańczy na Florydzie nie będzie dla Ciebie tajemnicą dzięki podkastom.

Po drugie, podkastów można słuchać nie tylko na iPodzie. Podkasty to zwykłe pliki mp3, których możesz słuchać na komputerze, wszelkich osobistych odtwarzaczach plików audio. Gdziekolwiek jesteś – podkast może Ci towarzyszyć.

Podkast Polskie Detroit jest jednym z najstarszych, a także najbardziej popularnych polskich podkastów. Nieprzerwanie, od czerwca 2005 roku, w każdą niedzielę ukazują się kolejne odcinki audycji. Zapraszam do słuchania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.