Kategorie
Inne

2010 North American International Auto Show

W Detroit, od ubiegłorocznego North American International Auto Show wiele się zmieniło. Bankructwo General Motors i Chryslera. Udziały włoskiego Fiata. Dymisje prezesów GM. Masowe zwolnienia pracowników Wielkiej Trójki.

Już jutro w hali Cobo w samym centrum Detroit rozpoczyna się 2010 NAIAS. W tym roku spodziewanych jest wiele premier. Mówi się o tym, że Toyota zaprezentuje całkiem nowy samochód hybrydowy będący kontynuacją linii Priusa. Mercedes z nowym samochodem E klasy. Możliwe że General Motors pokaże najnowszy Cadillac Converj zbudowany na platformie Volta. Buick zakończył swą konferencje prasową podczas ostatnich targów samochodowych w Los Angeles zaprezentowaniem szkiców nowego modelu, zbudowanego na platformie Chevy Cruze. Możliwe, że własnie w Detroit pokazany zostanie koncept nowego Buick’a. Chrysler nie miał nic nowego do pokazania na targach w LA, oprócz zaprezentowania 2011 Grand Cherokee. Nie spodziewałbym się niczego nowego od Chryslera, choć są pogłoski na temat nowego elektrycznego samochodu, oraz tego że nowy, mały samochód powstały przy współpracy z Fiatem miałby być pokazany własnie w Detroit.

Zapraszam serdecznie do śledzenia @polskiedetroit na Twiterze, a także do częstego odwiedzania galerii zdjęć w której już od rana (Eastern Standard Time) będę umieszczał zdjęcia z Auto Show w Detroit. We wtorek podsumowanie targów w formie podcastu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.