Kategorie
Podcast

NAIAS 2011 Detroit

Dziś po długiej świąteczno-noworocznej przerwie pierwszy podcast w 2011 roku. Relacja z Międzynarodowych Targów Samochodowych w Detroit – NAIAS 2011. Możliwe, że poziomy dźwięku w tym odcinku będą nierówne. Przepraszam, nie miałem słuchawek przy montażu. Zapraszam i czekam na komentarze. Na koniec najważniejsze: Szczęśliwego Nowego Roku!

Polskie Detroit 276 | 35:17 | 42.4MB

[podcast]http://traffic.libsyn.com/polskiedetroit/PD276-2011-01-10.mp3[/podcast]

Linki do tematów poruszanych w dzisiejszym odcinku podcastu:

NAIAS 2011

Mała galeria zdjęć:

7 odpowiedzi na “NAIAS 2011 Detroit”

Co robi Tomka ekspertem od motoryzacji?
Pozdrowienia,
Z.

P.S. Buick Lacrosse jest bardzo udanym samochodem, moim zdaniem. Miałem okazje oglądać ten samochód z bliska i bylem przyjemnie zaskoczony jakością wykończenia.

A ja nic o odcinku nie powiem, bo na motoryzacji się nie znam. Co lepsze- nie interesuje się tym :) Na razie.

Ale chcę powiedzieć, że dopiero teraz zapoznałem się z tym Podcastem i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba ;p Jest fajnie!

Na motoryzacji szczególnie się nie znam, ale świetnie się słuchało zatem liczę na kolejne relacje. Poza tym byłem zaskoczony, że polski to drugi język Tomka. Radzi sobie świetnie! Pozdrawiam.

@Ziggy ma prawo jazdy już od 20 lat ;-)
@Crzszman jest fajnie? to najważniejsze ;-) dzięki!
@janek tak, tomek świetnie mówi po polsku. btw: już niedługo więcej o motoryzacji, ale troszkę z innej strony

Tak jak @janek byłem zaskoczony, że Pan Tomek nie jest Polakiem na emigracji. Tym bardziej wyrazy szacunku, że zdecydował się Pan Panie Tomku uczyć tego języka. Słyszałem, że jest jednym z trudniejszych z tych z naszego regionu geograficznego.

Bardzo ciekawy odcinek! Umocnił mnie w przekonaniu, że może jednak Stany Zjednoczone upodobnią się trochę do Europy pod względem ilości aut małolitrażowych na ulicach. A na pewno jeśli chodzi o ekologiczny trend widoczny nie tylko w przemyśle samochodowym. W którymś z poprzednich odcinków był wywiad z gościem pracującym dla Chevroleta. Choć nazwa ich elektrycznego wózka na europejski rynek Ampera niezbyt mi się podoba (w porównaniu do Volta) to już sam koncept jak najbardziej. Jak zawsze w przypadku auta zasilanego prądem pojawia się pytanie o zasięg (związaną z tym infrastrukturę) i ekologiczność materiałów użytych do produkcji (zwłaszcza baterii). Mam nadzieję, że spece z tej firmy na to również zwrócili uwagę.

Trochę się interesuję „samochodami elektrycznymi”. Gdyby ktoś chciał zgłębić temat:

http://www.samochodyelektryczne.org/

http://moto.pl/MotoPL/51,88389,6750769.html?i=3 – elektryczne auto z Polski

http://www.youtube.com/watch?v=FcoJt2KLC9k&feature=player_embedded – Shai Agassi: A bold plan for mass adoption of electric cars

http://www.betterplace.com/ – “Better Place is working to build an electric car network, using technology available today. (…)’’

http://www.youtube.com/watch?v=39K36Rw7LYc – whokilledtheelectriccar.com trochę paranoiczny ale ciekawy film na jutubie

No są przecież dwa zdjęcia z samochodami, Dominiku ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.