Samochody w Ameryce

Dzisiejszy podcast jest odpowiedzią na obszerny list, który dostałem swego czasu od jednego ze słuchaczy Polskiego Detroit – Tomka Dzwonkowskiego. Opowiadam o samochodach w Ameryce – kupnie, rejestrowaniu, zdawaniu egzaminu na prawo jazdy. Mowie o stanie dróg i popularności poszczególnych marek samochodów. Pod koniec coś, czego jeszcze nigdy nie grałem w moim podcaście – Ultraform „Chase Me”. Zapraszam do słuchania, obejrzenia zdjęć i czekam na komentarze.

Polskie Detroit 280 | 48:10 | 44.2MB

[podcast]http://traffic.libsyn.com/polskiedetroit/PD280-2011-02-05.mp3[/podcast]

Linki do tematów poruszanych w dzisiejszym odcinku podcastu:

Secretary Of State – Michigan

AutoTrader.com

Fools Forestkomentarze 3 do “Samochody w Ameryce”

 1. bartek pisze:

  przyjemnie się słuchało :)

  pojemności są podane w cm^3, nie w mm :P

  jeżeli chodzi o średnie pojemności silników w Polsce to nie są aż tak małe jak mówiłeś (650ccm) – myślę, że średnia to jest tak 1.4-1.6. Chociaż teraz w „erze” downsizingu ta wartość może nieco spać, bo paliwo jest u nas obecnie dość drogie i ludzie jak kupują nowe auta to wybierają te z małą pojemnością (w dużej części diesle), ale z np. turbosprężarką i w miarę dużą mocą :)

  Pozdrawiam!

 2. polskiedetroit pisze:

  Bartek, tak to jest jeśli prawie codziennie posługuje się calami i stopami, a mówię o centymetrach i milimetrach :-) Dzięki za info! Czyli silnik 1.8 jest uważany już za średni w Polsce?

 3. bartek pisze:

  nie, nie. Przeczytaj to co napisałem:
  „średnia to jest tak 1.4-1.6”,
  „Chociaż teraz w „erze” downsizingu ta wartość może nieco spać”
  :-)

Skomentuj