Kategorie
Podcast

Telewizja, kino, DVD…

Dzisiaj mówię o telewizorach w amerykańskich domach, o telewizji cyfrowej, formacie HD, płytach DVD, Netflix’ie, o tym co powinno robić się w sypialni. Wspominam o repertuarach kin amerykańskich i filmie 'Amelia’. Pozdrowienia dla Konrada z Lublina. Zapraszam do słuchania.

Polskie Detroit 292 | 40:31 | 37.2MB

[podcast]http://traffic.libsyn.com/polskiedetroit/PD292-2011-05-08.mp3[/podcast]

Linki do tematów poruszanych w dzisiejszym odcinku podcastu:

5-hour Energy

Netflix

5 odpowiedzi na “Telewizja, kino, DVD…”

Po raz kolejny świetnie się słucha ;) Może trochę długo(zanim się skończyło wysiadłem z autobusu), ale dobrze.

Też mam 2 telewizory. Jeden w salonie, drugi malutki, w kuchni ;)
Ale żeby tak maszynę do popcornu w domu mieć? Jaaa :)

W Polsce zamiast DVR nazywają to najczęściej PVR i chyba już każdy jeden operator satelitarny ma w swojej ofercie kilka urządzeń umożliwiających zapis programów, nawet zaprogramowanych za pomocą WWW. Ilość kanałów HD rośnie jak na drożdżach, teraz tylko czekać aż dinozaury zaczną przechodzić na ten sposób nadawania.

Co do cyfrowej telewizji naziemnej to faktycznie od 2013 roku ma pokryć cały kraj, ale już ładnie zaczęło funkcjonować w wielu jego miejscach. Na mojej malutkiej podkarpackiej wioseczce bez większego problemu z powietrza odbieram 10 kanałów w cyfrowej jakości (docelowo do końca roku 13-17) a możliwość multiplexów to podobno coś około 50.

Kina będą miały się dobrze, bo to pewien rodzaj odskoczni. Tak samo widzę w PL taką tendencję, że w ostatnich kilku latach utrzymały się kina, które skazane były na zamknięcie. Zmieniło się podejście do tych kin, grają często pozycje z tych bardziej ambitnych, stawiają na świeży repertuar i pewnie bez kokosów, ale są w stanie przeżyć przy gigantycznych kinach z kilkoma salami, w których roznosi się zapach popcornu i podekscytowane głosy ludzi, którzy przybyli po odrobinę najzwyklejszej rozrywki :)

Odcinek rewelacyjny, co chciałem wiedzieć to wiem :) Naprawdę wielkie dzięki za poświęcenie całego odcinka temu tematowi. Serdecznie pozdrawiam! :)

Odcinek jak zwykle. Dobry.
Co do energetyków to trzy na początek. ;-)

Apropo kin studyjnych. Niedawno byłem na świetnym polskim (sam nie wierzę, że to napisałem)filmie: Erratum. Nomen omen był wyświetlany w multipleksie.

Tekst o zawartości typowego amerykańskiego filmu przedni :) Powiedziałbym: wódki mu dać, dobrze prawi ale Ty chyba preferujesz herbatę/piwko przed telewizorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.