Kategorie
Podcast

General Motors, Jakub Łyjak

Dziś gościem Polskiego Detroit jest Jakub Łyjak, inżynier pracujący dla General Motors. Rozmawiamy o firmie GM, o kryzysie, kulisach bankructwa. O nowym GM, nowym samochodzie Volt, nowej filozofii zarządu. Zapraszam do słuchania i czekam na komentarze oraz pytania do Kuby.

Polskie Detroit 272 | 40:41 | 37.3MB

[podcast]http://traffic.libsyn.com/polskiedetroit/PD272-2010-11-27.mp3[/podcast]

Linki do tematów poruszanych w dzisiejszym odcinku podcastu:

GM

Poletown

Volt

6 odpowiedzi na “General Motors, Jakub Łyjak”

Wysłuchałem tego podcastu i nasunęło mnie się pare pytań.
O pieniądze rządowe ubiegał się także Ford po tych wszystkich przesłuchaniach przez Kongres zrezygnował dlaczego? Widocznie zdecydował że da sobie rade i dał.(miał jakieś „ukryte pieniądze?”)GM i Chrysler otrzymali pieniądze podatników i wymusili na Związkach Zawodowych cięcia.Fort chciał to samo ale pracownicy się nie zgodzili i przetrwał bez cięć.U Chryslera Fiat ma 20% udziału a rządzi jak by był 100% właścicielem.Kto płaci za wielo miljonowe odnawianie budynków Chryslera?
Odnośnie wypowiedzi że pracownicy na taśmie zarabiają $40 do $50 to trochę za duża przesada,o ile się orjętuje to jest około $28.
Odnośnie Volta wypowiem się w następnym komentarzu.

Jak Kuba powiedział Volt ma lepsze perspektywy na rynku ale według mnie Ameryka nie jest przystosowana do tego samochodu jeszcze.
Po pierwsze ładowanie akumulatorów tego samochodu w garażu będzie trwało do 20 godzin przy 110V lub do 8 godzin przy 22V.Trzeba zapłacić ewentualnie za przeciągnięcie lini 220V do garażu.Ile bedzie kosztowało zużycie prądu?
Ile będzie kosztować ubezpieczenie tej nowości?(trzeba brać pod uwage zdeponwowanie akumulatorów w razie wypadku,na jak długo one wytrzymają ile bedzie kosztować ich wymiana itp)

Rich,
Zgadzam sie z Toba jesli chodzi o komentaz pana Lukasza na temat stawek pod czas tego wywiadu. Ja tez uwazam ze to nie byly realistyczne stawki, i wole sie nie zajmowac takim uproszczonym poruwnaniu. Chociaz – zgadzam sie z tym ze firma obciela wiele kosztow, a miedzy innymi koszty pracownikow.

Tak, chyba troszkę przesadziłem z tymi stawkami.

Lukasz wiesz co to propaganda sukcesow.Co powiedziane raz idzie w „eter”.Nie wszyscy czytaja komentarze i nie wszyscy czytaja sprostowanie prawda?

Masz racje. A plotka idzie w świat i powoli, powoli staje się 'prawdą’. Mea culpa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.