Polskie Detroit 198 – Fuji Japanese Buffet

Dzisiaj o jedzeniu. Niestety nie nagrywam tego odcinka przy stole, w miłym towarzystwie. Siedze sam przed komputerem, wpatruje się w ekran i mówię. Znalazłem ostatnio ciekawą restaurację / bufet. Z zasady do bufetów nie chodzę, bo nie lubię, ale w tym przypadku zaczynam zmieniać zdanie odnośnie tego typu przybytków. Fuji Japanese Buffet jest pierwszym w Michigan prawdziwym japońskim bufetem. Zresztą, posłuchajcie sami. Zapraszam.

Polskie Detroit 198 | 17:52 | 16.8 MB

 


komentarze 2 do “Polskie Detroit 198 – Fuji Japanese Buffet”

 1. Przemion pisze:

  Ciekawią mnie ceny, QRCZE u nas w Holandii, za suhi płaci się dość dużo. Normalnie około 20 ojro na głowe, a jak sie zaszaleje z winem i rożnymi daniami to w dobrej restauracji około 60 ojro za osobe.
  Zestaw na wynos albo przez telefon na dwie osoby (mix sushi, sashimi, dim-sum, itp) około 30 ojro.
  Dla porównania przeciętna pizza z Domino Pizza około 10 ojro.

  Sam powiem, kuchnie japońską poznałem stosunkowo niedawno (nieco ponad półtora roku temu) i jestem zakochany. Uwieliam to jedzenie, i chyba jest to jedna z tych kuchni, ktore mógłbym jeść codziennie, gdyby nie koszty.
  Sprubuj jako snack Adamamme, i zup japońskich, kuchnia japońska ma mase ciekawych rzeczy (chlopak mojej siostry jest japończykiem – więc wiem o czym mówię, zresztą musze się nauczyć robć sushi, ale to wkrótce…).

  Pozdrawiam
  Przemion

 2. polskiedetroit pisze:

  Tutaj też sushi jest drogie. W normalnym sushi barze California Roll kosztuje około $5. Najzwyklejsze sashimi około $2 za kawałek.

  Japońskie żarcie jest niesamowite. Adamamme Amerykanie nazywają edamame, a zupy? Miso rządzi…

Skomentuj