Kategorie
Podcast

Polskie Detroit 198 – Fuji Japanese Buffet

Dzisiaj o jedzeniu. Niestety nie nagrywam tego odcinka przy stole, w miłym towarzystwie. Siedze sam przed komputerem, wpatruje się w ekran i mówię. Znalazłem ostatnio ciekawą restaurację / bufet. Z zasady do bufetów nie chodzę, bo nie lubię, ale w tym przypadku zaczynam zmieniać zdanie odnośnie tego typu przybytków. Fuji Japanese Buffet jest pierwszym w Michigan prawdziwym japońskim bufetem. Zresztą, posłuchajcie sami. Zapraszam.

Polskie Detroit 198 | 17:52 | 16.8 MB

[podcast]http://media.libsyn.com/media/polskiedetroit/PD198-2009-06-05.mp3[/podcast]

2 odpowiedzi na “Polskie Detroit 198 – Fuji Japanese Buffet”

Ciekawią mnie ceny, QRCZE u nas w Holandii, za suhi płaci się dość dużo. Normalnie około 20 ojro na głowe, a jak sie zaszaleje z winem i rożnymi daniami to w dobrej restauracji około 60 ojro za osobe.
Zestaw na wynos albo przez telefon na dwie osoby (mix sushi, sashimi, dim-sum, itp) około 30 ojro.
Dla porównania przeciętna pizza z Domino Pizza około 10 ojro.

Sam powiem, kuchnie japońską poznałem stosunkowo niedawno (nieco ponad półtora roku temu) i jestem zakochany. Uwieliam to jedzenie, i chyba jest to jedna z tych kuchni, ktore mógłbym jeść codziennie, gdyby nie koszty.
Sprubuj jako snack Adamamme, i zup japońskich, kuchnia japońska ma mase ciekawych rzeczy (chlopak mojej siostry jest japończykiem – więc wiem o czym mówię, zresztą musze się nauczyć robć sushi, ale to wkrótce…).

Pozdrawiam
Przemion

Tutaj też sushi jest drogie. W normalnym sushi barze California Roll kosztuje około $5. Najzwyklejsze sashimi około $2 za kawałek.

Japońskie żarcie jest niesamowite. Adamamme Amerykanie nazywają edamame, a zupy? Miso rządzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.