Kategorie
Podcast

Polskie Detroit 223 – nowa karta historii Detroit

Dzisiaj w podcaście m.in.: heroina w autobusach komunikacji miejskiej w Detroit, bójka zawodników Michigan State University, nowa karta historii Detroit: nowy burmistrz, nowa Rada Miejska – przewodniczącym Rady Miejskiej został Charles Pugh. Mówie też o hali Silverdome, którą można było kupić w cenie domu w dobrej dzielnicy, o piłce nożnej i lidze MLS. Dziś także bardzo oryginalna reklama Chryslera i Lech Wałęsa. Zapraszam do słuchania i czekam na Wasze komentarze.

Polskie Detroit 223 | 21:04 | 19.4 MB

[podcast]http://media.libsyn.com/media/polskiedetroit/PD223-2009-12-04.mp3[/podcast]

W odpowiedzi na “Polskie Detroit 223 – nowa karta historii Detroit”

Nie jestem przekonany czy MLS ma ochote na druzyne w Detroit. Kilka lat temu pewna firma konsultingowa przeprowadzila badania rynkowe majace na celu zidentyfikowanie miejsc gdzie pilka noza bedzie sukcesem finansowym i komercyjnym. Detroit na tej liscie bylo drugie, po Philadephi, z miejsc ktore jeszcze wtedy nie mialy zadnej druzyny. W raporcie pisano o wielkiej ilosci fanow, zainteresowaniu mediow i miejscowych biznesow. Jednak od tamtej pory druzyny dostaly Toronto, Seattle oraz Philadephia. W 2011 liga powiekszy sie o Vancouver oraz Portland a MLS milczy o Detroit. Dlatego nie wydaje mi sie zeby w najblizszym czasie moglibysmy zobaczyc druzyne MLS w Detroit.

Co do Silverdome to jest to dalej piekny stadion, swego czasu, kiedy grali na nim Lions byl on najwiekszym stadionem w NFL (80,000 miejsc). Jesli przerobia go na stadion typowo pilkarski bedzie on najwiekszym tego typu stadionem w Stanach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.